Vyberte stranu

Keď príde na učenie detí na nočník, internet a fóra sú (bez akéhokoľvek prikrášlovania) plné mýtov a neprávd. Viem, znie to tvrdo, ale inak to povedať nemôžem, pretože…

Pokiaľ nezvolíte správny spôsob, ako Vaše dieťa naučiť na nočník, celý proces bude omnoho dlhší a omnoho špinavší, ako by tomu mohlo byť, keby ste poznala pravdu.

Ok, poďme na to!

Mýtus #1: Stačí Vaše dieťa posadiť na nočník a ono to už nejak zvládne…

Mnoho rodičov predpokladá, že na to aby si ich dieťa odvyklo od plienok a naučilo sa cikať a kakať do nočníka, stačí ho naň pravidelne posádzať, a ono to už príde „samo“…

Žiaľ, realita je úplne opačná a takýmto spôsobom Vaše dieťa akurát popletiete. Ak mu bude náhodou v danej chvíli „treba“, tak danú potrebu vykoná do nočníka, ale – toto je iba zhoda okolností, nie učenie na nočník a pokiaľ práve na nočníku sedieť nebude a bude mať na sebe plienku – bude naďalej vykonávať potrebu do nej, pretože týmto spôsobom nedostalo jasný pokyn a nerozumie, čo po ňom chcete.

Mýtus #2: Učenie na nočník sprevádzajú konflikty

Naopak. Učenie na nočník by konflikty sprevádzať nemali a ak sa doň pustite správne, malo by to byť pre Vás, aj pre dieťa príjemné a zábavné obdobie. Mnoho mamičiek nevie „ako“ na to a nesprávne metódy žiaľ, ku konfliktom vedú.

Mýtus #3: Jasličky a škôlka nám s učením pomôžu

Pokiaľ tomu skutočne veríte, v Septembri vás čaká nemilé prekvapenie… Škôlky nie len, že nepomáhajú, ony naopak pri nábore vyrádzajú deti, ktoré nie sú naučené na nočník a dávajú naopak prednosť deťom, ktoré to už vedia (pretože miest je už tak málo a nechcú si prikladať robotu navyše). A ak na tôaletu náhodou aj učia, zvyknú postupovať rovnakým spôsobom pri každom dieťati neberúc na ohľad to, že každé dieťa je iné a potrebuje tak špecifický prístup.

Mýtus #4: Špinavá plienka je nepohodlná a naučí ho, že robiť potrebu do nej nie je správne

Nie. Väčšina detí takéhoto komplexného uvažovania nie je schopná a práve naopak si to vysvetlia tak, že je kakať a cikať do plienky je v poriadku. Odúčanie tak potrvá akurat dlhšie a čo je horšie… týmto prístupom si koledujete o nepríjemné infekcie a zdravotné problémy. Nerobte to!

Mýtus #5: Chlapci sa učia ťahšie, ako dievčatká

Toto je jeden z najstarších mýtov obklopujúcich učenie na nočník. Obe pohlavia sa učia rovnako ťažko, chlapci sú zvyčajne dokonca jednoduchší… Problém je tu v tom, že mamičky nemajú dostatočné poňatie o rozdieloch medzi mužským a ženským zmýšlaním a prílišne to komplikujú, pričom chlapci najlepšie reagujú práve na jednoduchý „direktívny“ prístup…

Tak a to by bolo…

5 najväčších mýtov je za nami…

Ak chcete vedieť, ako skutočne naučiť Vaše dieťa na nočník, pokračujte na ďalšiu stranu…

dalsia stranka